"Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju."

                                                                                                                                                                                                                                        Lew Tołstoj

 

Czym jest coaching wellness? To nic innego, jak praca nad osiągnięciem szeroko pojętego dobrostanu. Spojrzenie na człowieka jako na całość, ogarnięcie wszystkich czterech płaszczyzn życiowych: fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i duchowej. Coaching wellness dba o równowagę tych czterech życiowych sfer, efektywnie poprawia jakość życia.

Jedną z najskuteczniejszych praktyk pozwalającą na uzyskanie stałego zadowolenia z życia jest Integracja Oddechem – Integrująca Obecność, metoda stworzona przez nowozelandzkiego psychologa i filozofa Colina P. Sissona. Jej celem jest głęboka transformacja – nauka umiejętności bycia tu i teraz.

Zdolność czerpania przyjemności z bieżącej chwili, to tak naprawdę gwarancja sukcesu oraz sedno dobrze przeżytego życia. Ta jedna z najbardziej oczywistych prawd, okazuje się w praktyce jedną z najtrudniejszych. Jakże często zdarza nam się wybiegać myślami w przyszłość, zamartwiać się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Inną formą ucieczki od teraźniejszości jest uporczywe trzymanie się przeszłości. Bardzo często jest ona dla nas jak ciężki balast. Z biegiem lat stajemy się ofiarami naszych przeżyć, a bazą naszych obecnych doświadczeń są negatywne wnioski z przeszłości. Mówiąc językiem informatyków - raz zaprogramowani, nie potrafimy aktualizować naszych programów. W praktyce większość czasu spędzamy na czekaniu. Często zdarza nam się mówić: Jak tylko znajdę dobrą pracę, nareszcie zacznę żyć lub gdy się zakocham, moje życie nabierze sensu. Zamiast po prostu być szczęśliwymi, całe życie tkwimy w oczekiwaniu na cud, który nie ma się prawa przydarzyć. Absolutne szczęście nie jest możliwe, dopóki szukamy go w rzeczach i wydarzeniach na zewnątrz nas. I tu z pomocą przychodzi nam Integracja Oddechem – Integrująca Obecność.

Czym jest Intergująca Obecność?

W Integrującej Obecności nie chodzi o robienie czegoś. Koncentrujemy się tu na samym stanie bycia. Jak mówi Sisson chodzi o to, by po prostu być szczęśliwym, z naciskiem na „być”.

Każda sesja jest swego rodzaju pogrążeniem się w teraźniejszości. Docieraniem do psychiki poprzez ciało przy pomocy oddechu. Staje się to możliwe dzięki wyłączeniu myślenia, wszechobecnego w naszym życiu analizowania, kategoryzowania, porównywania i osądzania. Podczas sesji koncentrując się na oddechu i odczuciach płynących z ciała uwalniamy całe pokłady swojej nieświadomości. Cała praca polegam na obserwacji i akceptacji sygnałów płynących z ciała. Pozwalamy wszystkiemu po prostu być.

Oddech jako wskaźnik naszej efektywności i jakości życia.

Jak mówi Sisson, na ogół nie czujemy swoich uczuć, lecz swój własny opór przed nimi. Gdy jesteśmy zranieni fizycznie lub emocjonalnie robimy wszystko, by walczyć z tym bólem, chcemy jak najszybciej się go pozbyć. To co wypieramy, czemu zaprzeczamy nie znika, wręcz przeciwnie - odkłada się w naszej podświadomości. Stłumiony lęk wpływa na jakość naszego oddechu, który w sposób bezpośredni łączy się z naszymi emocjami i jest najlepszym barometrem naszego nastroju. Przerwy między wdechem a wydechem i wydechem a wdechem nie są, jak nam się często wydaje, naturalne. Im większa ilość stłumień, tym dłuższe przerwy, blokady i zatrzymania oddechu.

Ponad 70% energii życiowej czerpiemy z oddechu i tyle samo toksyn usuwamy oddychając. Tymczasem przeciętny człowiek wykorzystuje tylko 1/3 objętości płuc. Dzięki odblokowaniu oddechu odzyskujemy wewnętrzną moc, naturalną żywotność i energię.

Sesje oddechowe są wspaniałym uzupełnieniem coachingu. Zarówno w jednej, jak i w drugiej metodzie najważniejsze jest podniesienie naszej samoświadomości. W coachingu – świadomości tego dokąd zmierzam, kim się staję, w Integrującej Obecności – świadomości tego kim jestem.

Obecnie sama praktykuje sesje oddechowe, które są dla mnie swego rodzaju wędrówką w głąb siebie. Dzięki praktykom oddechowym dowiaduję się kim naprawdę jestem, rozstaje się z demonami przeszłości oraz uczę się świadomego celebrowania bieżącej chwili. Jeśli chcesz poszerzyć własną świadomość, pozbyć się leków oraz nauczyć się żyć tu i teraz, ta metoda jest dla Ciebie. Jak mówi Colin P. Sisson: „Bycie nieszczęśliwym w chwili teraźniejszej jest niemożliwością”.

 

Preferowany cykl spotkań coachingowych (5-8 spotkań, 90 minut każde, optymalnie, co 2 tygodnie. W przypadku sesji Integracji Oddechem – Integrującej Obecności zalecane jest dziesięć spotkań, po 120 minut każde)

Zapraszam na sesje bezpośrednie (Integracja Oddechen), skypowe lub telefoniczne

Spotkania odbywają się w uzgodnionym miejscu (możliwość dojazdu do Klienta)

Stawki dostosowuje indywidualnie do każdej z osób

Zapraszam do kontaktu